Konference Dialogem ke zdraví

Upřesnění místa:
Institut klinické a experimentální medicíny
Vídeňská 1958/9
Praha 4 14021
Zobrazit na mapě

Termín: 18.10.2015

Cena: 1050 Kč

Konference Dialogem ke zdraví již skončil a nelze jej tedy objednat

Termíny kurzu

DenČasDatum
Neděle08:30 - 17:3018.10.2015

Dialogem ke zdraví

Konference, která dá prostor diskuzi, argumentům a různým názorům.

Měl bych začít žít zdravě! Změnit životní styl by měl snad každý, takto se to na nás valí ze všech stran. Proč vlastně? Jím a chovám se opravdu tak, že musím něco zásadního měnit? A bude změna tou správnou cestou ke zdravějšímu stylu života nebo ne? Musím ze svého jídelníčku vyloučit pečivo? Mám jíst mléčné výrobky nebo mi jejich konzumace škodí? Mám zvolit paleo dietu, raw stravu nebo něco úplně jiného? Ano i tyto otázky musíme řešit, když se rozhodujeme začít žít zdravě.

Roztříštěnost názorů na výživu všude kolem nás je až neuvěřitelná. Jak je možné, že jedni doporučují jíst maso a zeleninu jako pravěcí lidé a na druhou stranu jiní říkají, že maso nám škodí a jediné správné je jíst jen rostlinnou stravu a ještě k tomu tepelně neopracovanou?

Přijďte si poslechnout názory zastánců různých alternativních výživových směrů a názory odborníků. Přijďte si sami udělat obrázek o tom, co je a co není vhodné právě pro vás. Přijďte se podělit i o své vlastní zkušenosti. 

Názor si udělejme sami!


Konference dá prostor všem

Cílem konference je dát prostor VŠEM, kteří mají zájem diskutovat o problematice výživy a o různých výživových směrech. Dnešní doba nabízí nespočet protichůdných doporučení, jak se co nejlépe a nejzdravěji stravovat. Proč jich je tolik a kde je pravda?

Chceme vás seznámit s přístupy těch, kteří se ve výživě angažují a podporují určité směry a vyslechnout si ve vzájemné seriozní diskusi argumenty pro i proti. Těšit se můžete na řadu populárních témat, jako je syrová (raw) strava, bezlepková dieta, odkyselení organismu a podobně.

O tématu raw strava bude hovořit dietoložka Karolína Hlavatá a výživový poradce Martin Vlk. Bezlepkovou dietu z mnoha úhlů rozeberou gastroenterolog Pavel Kohout a farmaceut Richard Pfleger. Pavel Kohout také odhalí tajemství kávy, jaká pozitiva a negativa její konzumace přináší, a zkušený barista Michal Křížek vás ji naučí připravit. Těšit se můžete i na další zajímavá a aktuální témata.

Program konference


Pro koho je konference určená?

Konference je určena nejen odborníkům, ale všem, kteří se zajímají o výživu. Jídlo je...

... více


Hodnocení uživatelů

Pro psaní recenzí se musíte přihlásit

Nenalezeny žádné záznamy.

Nejbližší plánované akce


5 workshopů, 5 lektorek, 5 pohybových lekcí.

Využijte léto k načerpání nové inspirace pro zdravé hubnutí či změnu životního stylu. Jeden workshop s pohybovou lekcí pouze za 250 Kč!


Cvičte v létě odkudkoliv online a vyzkoušejte si různé druhy pohybu, jako je power jóga, Salsa, zdravotní cvičení či bodystyling.


Souhlasíte s tím, že hubnutí začíná a končí v hlavě?

Zhubněte zdravě a natrvalo za pomoci skupiny a odborníka na psychiku při hubnutí. Kurzů se můžete zúčastnit naživo v Praze i online.