Předsevzetí. Zvláště ke konci se roku se právě toto slovo a vše, co se pod ním skrývá, stává zvláště oblíbeným. Proč tomu tak je? Máme totiž rádi nové začátky. Pomáhají nám dělat tlustou čáru za našimi (ať už skutečnými nebo domnělými) chybami. A protože začátků, nebo také „zlomů“, bývá v našem životě celá řada, můžeme začínat znovu stále dokola. Od pondělí, od jara, od úplňku nebo právě od nového roku.

Nemáme nic proti novým začátkům a nadějím na pozitivní změnu. Ale položte si sami otázku – kolik takových novoročních předsevzetí se vám podařilo udržet alespoň měsíc. Natož pak celý rok, potažmo celý život! Možná jste výjimečně cílevědomí a co sami sobě slíbíte, to také důsledně plníte. Pravdou ovšem zůstává, že až příliš mnoho (a troufli bychom si říci, že většina) takovýchto předsevzetí má jepičí životnost.

Proč tomu tak je? Vysvětlení je nasnadě. Máme totiž tendenci mít, co se týče změn, příliš velké oči. Ve skutečnosti je scénář, ve kterém se ráno probudíme a stane se z nás úplně nový člověk, spíše filmový než reálný a realizovatelný. Životní návyky, jak dobré, tak ty špatné, máme totiž vpité hluboko do kůže a nelze je změnit přes noc.

Ale za takový rok to možné klidně je! Když se totiž předsevzetí tipu „Začnu žít zdravě.“, „Zhubnu přebytečná kila.“ či „Začnu být spokojenější sám/sama se sebou.“ rozloží do několika sice menších a pozvolnějších, zato daleko reálnějších cílů, při jejichž dosahování budete navíc získávat laskavou podporu a odbornou pomoc, pak se šance na skutečnou životní změnu mnohonásobně zvýší.

Rok 2018 bude tedy celý ve znamení malých předsevzetí, či (moderněji řečeno) „výzev“. A abychom nenechali nic náhodě, tak jsme si pro každého, kdo by rád v roce 2018 zapracoval na svém životním stylu, zhubl nebo jen zkvalitnil svůj jídelníček či pohybové návyky, přichystali takových výzev rovnou 52. Každý týden vás tak bude čekat jedna nová výzva, do které se budete moci zapojit a postupnými kroky po celý rok zlepšovat své návyky.

A nebude to žádná „pruda“ ani nuda. Jen příjemné změny totiž mají šanci být skutečně trvalé, a to my dobře víme. Jednotlivé výzvy tedy budou postavené tak, aby pro vás byly nejenom přínosné, ale aby vás především bavily. A aby toho nebylo málo, každou výzvou vás provede osobně jeden z nás, z odborníků z týmu STOBu. Každý totiž umíme nejlépe něco trochu jiného, a tak budete mít po celý rok možnost nechat se inspirovat, či aktivně získávat rady od odborníků na výživu, sport i psychiku.

Těšit se už nyní můžete na pořádnou nálož motivačních videí, blogů, ve kterých se s vámi podělíme o naše zkušenosti, tipy a triky, které vám pomohou lépe zvládat jednotlivé výzvy, ale také odborných článků, které vám poskytnou jakousi vědomostní základnu. Abyste nemuseli být otroky mýtů a polopravd, které o výživě a takzvaně „správných“ životních návycích kolují.

Poslední a možná zdaleka nejdůležitější informace na závěr je, že celý tento projekt s názvem Výzva 52 poběží od nového roku na našich stránkách www.stobklub.cz a bude se do něj moci zcela zdarma zapojit skutečně každý, kdo předsevzetí nechápe jen jako prázdné slovo.

Tak vykročte do nového roku s námi a s Výzvou!