Jak řešit stres "(ne) jídlem"


Průměrné hodnocení: 4.67
Hodnotili: 3 uživatelé
Upřesnění místa:
IKEM
Vídeňská 1958/9
Praha
Zobrazit na mapě

Lektor:
Iva Málková

Instruktor: Dagmar Jackson

Termín: 19.01.2016

Cena: 550 Kč

Jak řešit stres "(ne) jídlem" již skončil a nelze jej tedy objednat

Termíny kurzu

DenČasDatum
Úterý17:30 - 20:3019.01.2016

Máte pocit, že věnujete příliš energie problematice hubnutí? Řešíte stresy jídlem, kterého si v tu chvíli moc neužijete? Život lidí s kily navíc se skládá často z etapy hubnutí, kdy se trápí a z období nekontrolování a sbírání sil na další hubnutí, kdy si jídla také neužívají, protože trpí pocity viny, že zase selhali.

Při hubnutí nestačí řešit jen samotnou konzumaci jídla, ale je také třeba se zabývat okolnostmi, které k příjmu konkrétních potravin vedou. V tomto semináři se budeme zabývat především emocemi, kdy jídlo dnes přestalo u mnohých lidí sloužit k uspokojení hladu, ale často slouží např. k řešení stresu, jedná se o tzv. emoční hlad.

Jak se stres projevuje a jak ho vhodně řešit?

Silné emoce vyvolávají tělesné změny, které jsou v dnešním civilizovaném světě zbytečné. Zrychlí se vám srdeční tep, napnou se svaly, ale vy nikam nevyběhnete, nebojujete o život, jako to museli dělat vaši dávní předkové, u nichž tyto změny plnily svůj účel. Energii, napětí, které se postupně hromadí, je třeba uvolnit vhodným způsobem, jinak může být příčinou vzniku psychosomatických onemocnění.

   Používáte-li v zátěžových situacích jídlo jako „uvolňovač“, neřešíte podstatu problému, nýbrž naopak vytváříte prostor pro vznik problémů dalších – vznik  nadváhy. Uvolnění prostřednictvím jídla je jenom dočasné. Součástí semináře budou techniky, kdy se naučíte uvolňovat napětí vhodnějšími způsoby než          jídlem. Prožijete si autogenní trénink a můžete pak doma pokračovat v nácviku podle CD.

   Vyzkoušíte si, jak lze pomocí vlastního dechu a hlasu téměř okamžitě změnit vnitřní rozpoložení. Naučíte se tříminutovou meditaci, kterou můžete používat        během svého pracovního dne a která vám pomůže rozeznat a včas rozpustit negativní pocity a emoce, které jsou častými spouštěči stresu. Budeme trénovat    uvědomění si procesu jídla, aby jídelní zlozvyk nebyl v režii autopilota (neuvědomělé automatické chování).

Jídlo bychom měli vrátit tam kam patří - k uspokojení fyziologických potřeb a mělo by nám být zároveň potěšením.

Chci se semináře zúčastnit.

Kdo vás seminářem provede?

PhDr. Iva Málková v roce 1978 absolvovala studium psychologie na Filosofické fakultě....

... více


Hodnocení uživatelů

Pro psaní recenzí se musíte přihlásit

Petra .
Dobrý den, seminář se mi velice líbil. Také velice kladně hodnotím poměr teorie a praxe :)
Alena B.
Dobrý den, seminář se mi moc líbil, řešil konečně i situace , co prakticky dělat v těch náročných momentech, kdy teoreticky v hlavě sice víme, ale okolnosti jsou silnější než my. Celkově to bylo pěkně pojato.
e-kapr@seznam.cz
Přínosné, dobrý poměr teorie a praxe. Děkuji!

Nejbližší plánované akce


5 workshopů, 5 lektorek, 5 pohybových lekcí.

Využijte léto k načerpání nové inspirace pro zdravé hubnutí či změnu životního stylu. Jeden workshop s pohybovou lekcí pouze za 250 Kč!


Cvičte v létě odkudkoliv online a vyzkoušejte si různé druhy pohybu, jako je power jóga, Salsa, zdravotní cvičení či bodystyling.


Souhlasíte s tím, že hubnutí začíná a končí v hlavě?

Zhubněte zdravě a natrvalo za pomoci skupiny a odborníka na psychiku při hubnutí. Kurzů se můžete zúčastnit naživo v Praze i online.