Iva Málková

Funkce: Zakladatelka

Stručný profil: 

V roce 1978 absolvovala studium psychologie na Filosofické fakultě. Již  30 let se věnuje problematice obezity. V r.1990  založila  společnost STOB (STop OBezitě), která sdružuje na tři sta psychologů, lékařů, nutričních terapeutů, cvičitelek a dalších odborníků, jejichž cílem je pomáhat všem, kteří chtějí hubnout s rozumem.

Je členkou výboru Obezitologické společnosti, členkou výboru Kognitivně behaviorální společnsti a odborným garantem sdružení Vím co jím. Autorkou a spoluautorkou mnoha publikací a praktických materiálů. Její zálibou je moře, tenis, golf, dobré jídlo a především dělat lidem radost.  

Moje představa: 

Aktivity společnosti STOB jsou založeny na metodě kognitivně-behaviorální psychoterapie, která byla úspěšně ověřena na mnoha tisících klientů a je i ve světě uznávána za jednu z nejefektivnějších metod terapie obezity. Metodika neochuzuje o požitek z jídla, ale mění postupně nevhodné stravovací a pohybové návyky, které přivedou hubnoucí nejen k trvalým váhovým úbytkům, ale i ke zvýšení kvality života.

Rádi bychom, aby lidi  pochopili, že na cestě za zdravým životním stylem je krásné to, že po ní mohou kráčet a objevovat její tajemství celý život. Pokud z ní občas sejdou, nevadí. A čím menší změny oproti jejich nastavení budou dělat, tím je větší pravděpodobnost, že se na ni zase vrátí. Nepropadejme zoufalství, pokud naše optimální váha nespadá do tabulek ideální váhy. Pokusme se udělat to, co v dané životní fázi, ve vztahu k našemu zdravotnímu a psychickému stavu, pohybovým možnostem, a dalším okolnostem přispěje k nejvyšší možné kvalitě života. Naučme se mít rádi své tělo - neprohubněme život. Rádi bychom toto poslání rozšířili mezi co největší počet lidí, kteří podléhají byznysu s hubnutím.

Nejbližší plánované akce


V lednu 2023 začíná nový cyklus kurzů zdravého hubnutí se skutečnými odborníky. 

Zhubněte zdravě a především natrvalo za pomoci osvědčené metodiky, podpory skupiny a vyškolených lektorek STOBu. Kurzů se můžete zúčastnit naživo v Praze i online.


Chcete si osvojit osvědčenou metodiku rozumného hubnutí (psychologie hubnutí, výživa, pohyb) a stát se lektorem STOBu? Nabízíme tři víkendy s praktickým programem.


Svěřte své děti do rukou skutečných odborníků a naučte se společně žít zdravěji. Tímto jedinečným kurzem budou provádět dětská lékařka Jana Vobrová a psycholožka a psychoterapeutka Zuzana Acar Jarošová. 


Přihlaste se na webinář a načerpejte před Vánoci osvědčené tipy od dvou skvělých odbornic na výživu a psychiku při hubnutí, Petry Mocové a Lenky Vymlátilové.

Pouze za 250 Kč!