Iva Málková

Funkce: Zakladatelka

Stručný profil: 

V roce 1978 absolvovala studium psychologie na Filosofické fakultě. Již  30 let se věnuje problematice obezity. V r.1990  založila  společnost STOB (STop OBezitě), která sdružuje na tři sta psychologů, lékařů, nutričních terapeutů, cvičitelek a dalších odborníků, jejichž cílem je pomáhat všem, kteří chtějí hubnout s rozumem.

Je členkou výboru Obezitologické společnosti, členkou výboru Kognitivně behaviorální společnsti a odborným garantem sdružení Vím co jím. Autorkou a spoluautorkou mnoha publikací a praktických materiálů. Její zálibou je moře, tenis, golf, dobré jídlo a především dělat lidem radost.  

Moje představa: 

Aktivity společnosti STOB jsou založeny na metodě kognitivně-behaviorální psychoterapie, která byla úspěšně ověřena na mnoha tisících klientů a je i ve světě uznávána za jednu z nejefektivnějších metod terapie obezity. Metodika neochuzuje o požitek z jídla, ale mění postupně nevhodné stravovací a pohybové návyky, které přivedou hubnoucí nejen k trvalým váhovým úbytkům, ale i ke zvýšení kvality života.

Rádi bychom, aby lidi  pochopili, že na cestě za zdravým životním stylem je krásné to, že po ní mohou kráčet a objevovat její tajemství celý život. Pokud z ní občas sejdou, nevadí. A čím menší změny oproti jejich nastavení budou dělat, tím je větší pravděpodobnost, že se na ni zase vrátí. Nepropadejme zoufalství, pokud naše optimální váha nespadá do tabulek ideální váhy. Pokusme se udělat to, co v dané životní fázi, ve vztahu k našemu zdravotnímu a psychickému stavu, pohybovým možnostem, a dalším okolnostem přispěje k nejvyšší možné kvalitě života. Naučme se mít rádi své tělo - neprohubněme život. Rádi bychom toto poslání rozšířili mezi co největší počet lidí, kteří podléhají byznysu s hubnutím.

Nejbližší plánované akce


Připojte se na pravidelné lekce, vyzkoušíte si různé druhy cvičení a cvičit můžete úplně odkudkoliv.


Připravili jsme pro vás letní webináře. Přihlásit se můžete zde.


Hubněte ONLINE, ve skupině, a přesto z pohodlí domova! Za pomoci osvědčené metodiky.


Trápíte se dokola s hubnutím a přibíráním? Zkuste to tentokrát jinak. Přihlaste se do kurzu v Praze!