Ing. Lenka Vymlátilová

Namátkou jsem prohlédla internet. V lednu se jen hemží různými „lapači“ na hubnutí. Na co všechno jsem narazila?

  • "Neuvěřitelně levná a účinná metoda hubnutí."
  • "Víme, jak hubnou celebrity – rychle a účinně."
  • "Bezpečné hubnutí - 15 až 25 kg měsíčně."
  • "Hubněte s námi – konzultace a diagnostika zdarma."

Myslím si, a doufám, že většina hubnoucích se už na tyto neuvěřitelné zázraky nechytá.

Ruku na srdce, jak bolestivé a drahé bylo, než jsme na vlastní kůži zjistili, že tudy cesta nevede.

Moderní hubnoucí woodoo je ale zákeřnější.

Marketéři a prodejci totiž vědí, že část populace touží býti přírodní, tradiční, přiblížit se předkům apod. A tak nám namísto syntetických koktejlů do lákavých obalů sypou 100% přírodní izoláty nejvyšší kvality.

Další cílovka je moderní a používá ráda sportovní a cizojazyčnou terminologii. Jsou to takoví FRÍKULÍNI. Tedy ti, co touží býti FREE, COOL a IN. V této skupině uslyšíte slova jako IIFMY, makro, mikro, low carb, raw, cheat days, detox a jiné.

Pak zde máme skupinu, která chce prostě jen zhubnout. Je jim úplně jedno, jestli budou NATURE, COOL nebo IN.  Chtějí zhubnout a hledají jak na to. Z množství protichůdných informací jsou ale zoufalí a bohužel nevědí, která cesta je ta správná.

A pak zde máme také ty, jež mají osobní zkušenosti a někteří dokonce i velmi dobré nutriční znalosti. Teorii mají zmáknutou, ale realizovatelnost stoprocentní není. A ono, světe div se, ani to hubnutí pak stoprocentně nefunguje.

A co tedy s tím?

Nemyslete si, že lze zhubnout rychle a přitom efektivně (tedy tak, že Vám ubývá tuková tkáň, nikoliv voda a svaly).

Nemyslete si, že pro to nemusíte nic udělat nebo změnit.

A nemyslete si, že Vám někdo pomůže zadarmo. (Už jste někdy odcházeli z takovéto schůzky s hubnoucími preparáty za stovky až tisíce korun?)

Přesto ale může být hubnutí jednodušší, než si myslíte. 

Hubnutí nemusí být vůbec drahé.

Hubnutí neznamená, že musíte jíst raw, bio, paleo, gluten free, laktosa free, cukr free, a že budete moci v pondělí jíst přesně 20 g sacharidů a ve čtvrtek 85 g nebo mít poctivý trénink 7 dní v týdnu a být utahaný jako kotě.

Nebuďme mozek free, hubněme společně, s rozumem a také pro to něco aktivně dělejme!

Možná, že příslib zdravého, rozumného a trvalého zhubnutí nezní tak sexy a tajemně jako low carb nebo úbytek 25 kilo za měsíc. Ale opravdu to funguje!

Psycholožka, PhDr. Iva Málková, zakladatelka společnosti STOB, vypracovala komplexní metodiku na hubnutí před 30 lety. V té době, a ještě dlouho poté se drtivá většina hubnoucích metod soustředila pouze na kalorie.

Iva ale do svého programu zahrnula edukaci v oblasti výživy, pohybu i psychologie. A je to nejlepší způsob hubnutí, jaký jsem poznala! Nezanechává totiž jizvy ani na těle, ani na duši.


Metodika je úspěšně aplikována ve skupinových kurzech a po celé ČR jsou proškoleni lektoři, kteří rádi pomohou zhubnout i Vám.

První kurzy tohoto roku začínají už v polovině ledna. Tak si nenechte ujít poslední volná místa, a to nejenom v Praze, ale i v dalších městech.

Více informací a možnost přihlášení do jednotlivých kurzů naleznete zde


Pusťte se do toho s námi a zhubněte s rozumem, zdravě a jednou provždy.