Taneční cvičení NIA


Průměrné hodnocení: 4.97
Hodnotilo: 29 uživatelů
Upřesnění místa:
ZŠ Plamínkové
Plamínkové 1593/2
Praha 14000

Lektor:
Dagmar Jackson

Termín: 03.04.2018 - 05.06.2018

Cena: 1080 Kč

Taneční cvičení NIA již skončil a nelze jej tedy objednat

Termíny kurzu

DenČasDatum
Úterý18:00 - 19:0003.04.2018Každý týden

Cena zahrnuje 9 lekcí.

Tanec je způsob napojení se sám na sebe v té nejelementárnější formě. NIA taneční cvičení vybízí ke znovunalezení dětské hravosti a spontánnosti ,zároveň však podporuje respekt k vlastnímu tělu a jeho případným fyzickým omezením. Nabízí možnost stát se sám sobě osobním trenérem a určit intenzitu pohybu - ve svém vlastním tempu a v bezbolestném rozsahu pohybu.

NIA choreografie jsou sestavené z 52 základních pohybů, které se vyskytují v různých kombinacích a v různých dynamikách, hudba při které se tančí, vytváří atmosféru. Choreografie jsou jednoduché a nejde o to si je zapamatovat, ale o to dokázat se oprostit od přílišného přemýšlení a hledat pocit dynamické lehkosti. NIA je kardiovaskulární cvičení, při kterém se zapotíte ale zároveň vše udýcháte, protože rychlejší pasáže jsou prokládané pomalejšími. Zvládnete se tak se celou hodinu hýbat a přesto budete cítit příval energie.

 

  • zlepšuje svalovou sílu a stabilitu
  • pomáhá redukci váhy, tvaruje tělo
  • zlepšuje flexibilitu, rozsah pohybu v kloubech
  • zvyšuje svalovou sílu
  • napomáhá koncentraci a svalové koordinaci
  • pomáhá zvládat emocionální problémy a učí radosti ze života

 

Lekce je vhodná pro všechny věkové kategorie. U tohoto typu cvičení se po celou dobu cvičení stojí proto není cvičení vhodné pro zájemce, kteří mají zdravotní omezení.

Necvičí se 6.2.2018 z důvodu školních prázdnin a 1.5. a 8.5.2018 z důvodu státních svátků. Z důvodu chřipkové epidemie byla lekce z 27.2. přesunuta na 5.6.

 

 

 

 Hodnocení uživatelů

Pro psaní recenzí se musíte přihlásit

Jarmila S.
Hana K.
U všech jiných cvičení mi chyběl prostor pro vlastní způsob pohybu . Cvičení NIA mi vyhovuje pro taneční prvky, při kterých se nehledí na přesnost provedení. Paní Dagmar je skvělá a dovede strhnout k radosti z pohybu.
Jarmila S.
Na toto cvičení se vždy těším. Učíme se při něm vnímat tělo. Je to příjemné fyzicky i psychicky. Líbí se mi, jak Dagmar říká: "V Nie není nic špatně" = všechno, co děláte při cvičení, je dobře. :-) Jarmila S.
Ivana G.
Ivana Z.
Ivana Z.
tschara
O cvičení NIA jsem nic moc nevěděla, chtěla jsem jej vyzkoušet coby novinku. Po první lekci se mi zdálo, že jsem omládla o 20 let. Ačkoliv jsem byla úplně zpocená a zadýchaná, měla jsem tolik energie! Paní Dagmar je fantastická. Strhne vás. Ano, sestavy jsou chvílemi složitější, ale nebojte se, můžete improvizovat a potom se přidat. Vřele doporučuji. Mám jedinou výtku - jedna hodina týdně je málo :-). A úplně ideální čas by byl od 17.hod.
Kateřina S.
Cvičitelka Dáša vás strhne a inspiruje svým naprosto osobitým přístupem k pohybu - vypadá to, že NIA principy má obsaženy v každé buňce svého těla. Pro méně zkušené cvičící může být zpočátku obtížné "chytit" kreace, které se velmi mění, nenacvičují se dopředu a když nemáte pohyby zažité, více se soustředíte na jejich pochopení než na užívání si pohybu vlastního těla. Atmosféra je nicméně velmi příjemná a cvičení mohu vřele doporučit.
Kateřina Z.
Úžasně příjemné hodiny, kterými proplujete, protančíte, produpete za laskavého vedení nesmírně milé a charismatické lektorky Dagmar :o) Moc děkuji, Dagmar, Vaše hodiny byly pro mne balzámem :o)
Sabina K.
Hodnotila jsem i jiná cvičení a druhy pohybu, jako na příklad NW. Jsem šťastná, že při individuálním výběru pro sebe, jsem narazila intuicí na paní Dagmar. (A ty, STOBe, víš, že i na paní Gábinu Kvítkovou a Nordic Walking.) Paní Dagmar cvičení NIA je pro mě úžasné fyzicky, ale hlavně psychicky. Pro mě je to super! Uvědomuji si ale, že se některé zájemkyně mohou cítit neosloveny tímto druhem cvičení. (Jsem bývalá pedagožka.) Tento druh cvičení je ideální pro ty, které jsou ochotny zapojit uvolnění a fantazii do pohyhů svého těla, alespoň občas. Paní Dagmar mě natolik strhla svojí upřímnou radostí z pohybu, že jsem se - snad - ale myslím, že ano, - dokázala pohybově uvolnit po 35 letech svého života. Já se na toto cvičení s paní Dagmar těším a oželela jsem jinou aktivitu v rámci STOBu. Doporučuji všem, Sabina P:S: Já jsem již přihlášená, váš zájem mě osobně již neohrozí.Držím palce, najděte se jako já.

Nejbližší plánované akcePokračování úspěšné konference.