Jarní online Taneční cvičení Nia - originálním pohybem ke zlepšení tělesného i psychického zdraví


Průměrné hodnocení: 4.75
Hodnotilo: 115 uživatelů
Upřesnění místa:
platforma ZOOM

Instruktor: Jackson Dagmar

Termín: 18.06.2023

Cena: 120 Kč

Jarní online Taneční cvičení Nia - originálním pohybem ke zlepšení tělesného i psychického zdraví již skončil a nelze jej tedy objednat

Termíny kurzu

DenČasDatum
Neděle18:00 - 19:0018.06.2023Každý týden

NIA je cvičení, které čerpá z tance, jógy a bojových umění. Lekce NIA, ve kterých se cvičí při podmanivé hudbě, jsou nabízeny ve více než 45 zemích světa. Lektorka Dagmar Jackson je jednou z mála certifikovaných NIA instruktorů v České republice. 

NIA je taneční cvičení, které zdůrazňuje radost z pohybu. Obsahuje 52 základních pohybů, které procvičí každou část těla od chodidel až po hlavu. Tyto základní pohyby se v různých kombinacích vyskytují v NIA choreografiích a činí z této techniky zajímavé cvičení, které:

  • rozvíjí svalovou koordinaci
  • vytváří vhodné pohybové návyky
  • rozvíjí schopnost vnímat své tělo v pohybu
  • rozvíjí schopnost přizpůsobit si pohyb jedinečným potřebám vlastního těla
  • je zábavné a radostné

NIA choreografie jsou doprovázeny specifickou hudbou různých žánrů a zahrnují v sobě prvky tance, taikwanda, taichi a léčivých technik, jako jsou Feldenkreisova metoda a jóga. 

Každý, kdo tancuje NIA, si sám volí intenzitu pohybu, která je vždy nabízena ve třech stupních obtížnosti. Toto je velmi důležité, protože skutečnou radost z pohybu lze vnímat pouze tehdy, když jsou naše tělo i mysl uvolněné. Přirozeně pak dochází také ke zvyšování tělesné zdatnosti a také k redukci váhy (samozřejmě při pravidelném cvičení). 

Každá hodina NIA má svoje téma. Znamená to, že se při cvičení zaměříme například na "chodidla a pocit uzemnění", na "ruce a prsty", na "pocit relaxace při cvičení", atd. Takovéto zaměření umožní intimnější propojení s tělem při pohybu a umožní každému najít si individuální intenzitu a rozsah pohybu. Pohyb je pak nejen příjemný, ale také léčivý. Znamená to také, že pokud budeme jednu choreografii opakovat pětkrát, pokaždé bude hodina trochu jiná. Ke každé hodině přistupujeme "s myslí začátečníka" a otevíráme se radosti z pohybu v každém okamžiku.

Pro koho je taneční cvičení NIA vhodné?

Lekce je vhodná pro všechny věkové kategorie. U tohoto typu cvičení se po většinu doby cvičení stojí, nicméně při cvičení z domova lze cvičení provádět i na židli a vybrat si ty pohyby, které zvládnete.


Lekce proběhne online na platformě ZOOM. Odkaz k přihlášení na lekci obdržíte po registraci do svého e-mailu. 

 


UPOZORNĚNÍ | Přihlášením k lekci účastník potvrzuje, že si je vědom svého zdravotního stavu a bere na vědomí, že se lekce účastní na vlastní odpovědnost a riziko. Cvičení je určené pro osoby bez vážnějších zdravotních komplikací. Případná zdravotní omezení (nemoc, úraz, omezenou pohyblivost, těhotenství apod.) je účastník povinný konzultovat se svým ošetřujícím lékařem a dbát jeho doporučení.

 

Hodnocení uživatelů

Pro psaní recenzí se musíte přihlásit

minarikovam
Mela jsem moznost vyzkouset 4lekce jako darek k zakoupenemu kurzu hubnuti.Hodina utekla pokazde velmi rychle.Moc mi vyhovoval cas i den,kdy kurz probihal.Pani Dagmar na mne pusobila vzdy klidnym dojmem,moc se mi libila i hudba,ktera byla podkres pro cviceni. Po hodine jsem byla maximalne uvolnena,zrelaxovana a pripravena na dalsi pracovni tyden.
Helena K.
Za mě je to zatím nejlepší cvičení, které jsem kdy cvičila. Po cvičení se cítím uvolněná, lehká, zrelaxovaná, mám dobrou náladu. Paní Dáša je skvělá cvičitelka, milá, laskavá, dobře vše vysvětlí a dodá člověku optimismus. Vyhovuje mi i termín v neděli v 18 h, kdy se vlastně doma už nic moc neděje a člověk se tím naladí dobře na nový pracovní týden.
Petra Broumská
Úžasné cvičení vedené skvělou cvičitelkou. Relaxace, protažení, vyčištění hlavy. Nádhera :-)
ladka.mikyskova@seznam.cz
S NIA i Dagmar jsem se poprvé seznámila na pobytu na Konopišti a tohle byl můj druhý kurz online. Opět skvělé! Děkuji
blatolenka
Miluju Dášu, miluju Nia, je to to nejlepší, co jsem kdy cvičila. Kromě protažení celého těla si pročistím hlavu. Paráda, těším se na další cvičení v lednu!
blatolenka
Už se těším na podzim!
Iva S.
Jana W.
Zamilovala jsem do cvičení Nia, Dáša to umí krásně vysvětlit. Brala bych i vícekrát v týdnu. Za mě super.
100matolak
Cvičení mi vyhovuje, paní Dagmar je moc šikovná a příjemná. Díky.
Kateřina R.
Cvičitelka Dagmar je úúúúžasná. NIA je super. Do nedávna jsem netušila, že NIA existuje. Doporučuji všem. Ještě půl hodiny po lekci se usmívám. Inspirující hudba, inspirující Dagmar a inspirující pohyb. Objevila jsem novou "hybnost" těla.

Nejbližší plánované akce


Připojte se na pravidelné lekce, vyzkoušíte si různé druhy cvičení a cvičit můžete úplně odkudkoliv.


Připravili jsme pro vás letní webináře. Přihlásit se můžete zde.


Hubněte ONLINE, ve skupině, a přesto z pohodlí domova! Za pomoci osvědčené metodiky.


Trápíte se dokola s hubnutím a přibíráním? Zkuste to tentokrát jinak. Přihlaste se do kurzu v Praze!