Výživa při hubnutí a aplikace znalostí do poradenské praxe


Průměrné hodnocení: 4.68
Hodnotilo: 19 uživatelů
Upřesnění místa:
www.marianeum.cz
Máchova 7
Praha 12000
Zobrazit na mapě

Lektor:
Lenka Vymlátilová
lenka.vymlatilova@seznam.cz
775 617 340

Instruktor: Eva Chocenská

Termín: 21.03.2025 - 23.03.2025

Cena: 6990 Kč

Chci se zúčastnit semináře


Školení probíhá v pátek 13–18:30 hod., sobota 9–18:30 hod., neděle 9–16 hod.


Výživa při hubnutí, víme jak na to!

Třídenní školení je zaměřené na základy racionálního stravování, nastavení redukčního a udržovacího jídelníčku. Dozvíte se, s jakými chybami v jídelníčcích klientů se nejčastěji setkáváme a jak je pomáháme napravit. Seznámíme vás s různými mýty a výživovými směry nebo s tím, proč není efektivní předepisovat přesné jídelníčky.

A především vám dáme praktické rady a pomůcky, jak informace z výživy srozumitelně a zábavně předat klientům.


Chcete se stát lektorem STOBu a používat naši metodiku? Pak je třeba absolvovat kompletní třímodulové školení pro lektory STOB. 

>> Informace a přihlášky na školení lektorů STOB najdete zde <<

V čem se naše školení liší od jiných výživových kurzů?

Naší specializací je od roku 1990 zdravé hubnutí bez striktních diet a doplňků, a proto se teoreticky i prakticky budeme celé tři dny věnovat pouze zásadám racionálního stravování, problematice hubnutí a udržení úbytků. Jiné výživové kurzy nejsou tak úzce specializovány na problematiku hubnutí a udržení hmotnosti.

Metodika STOB není založena na dietách, ale na postupné změně životního stylu. Učíme klienty, jak si sestavit jídelníček z běžných potravin a jak u nových návyků dlouhodobě vydržet.

Informace jsou založeny na mnoholetých zkušenostech i vědeckých podkladech, ale předáváme je srozumitelně i pro výživové neodborníky. Kurz je nabitý nejen teorií, ale především praxí tak, aby si i odborníci z oboru odnesly cenné rady do své praxe.

Pilířem metodiky STOBu je práce s psychikou, zúčastnit se můžete také školení Psychologie hubnutí a aplikace znalostí do poradenské praxe.


Program školení

Pátek 21. 3. 2025 (13–18:30 hod.)

 • Principy trávení a vylučování, střevní mikrobiom, metabolismus
 • Makroživiny (bílkoviny, tuky, sacharidy) a mikroživiny (vitamíny, minerální látky, fytonutrienty)
 • Pitný režim

Sobota 22. 3. 2025 (9–18:30 hod.)

 • Potravinové skupiny, obaly, vaření
 • Nutriční program Sebekoučink
 • Cvičení v parku
 • Pohybová aktivita pro osoby s kily navíc
 • Specifika klientů, jak nastavit příjem energie a trojpoměr živin v redukčním jídelníčku, nejtypičtější chyby v jídelníčcích a jejich hodnocení

Neděle 23. 3. 2025 (9–16 hod.)

 • Farmakoterapie
 • Typický profil klienta s obezitou, jeho zdravotní problémy a jak je korigovat stravou
 • Trendy, módní diety a medicínské postupy
 • Analýza složení těla a metody zhodnocení výživového stavu

Drobné občerstvení bude zajištěno.


V ceně školení jsou zahrnuty i praktické materiály – brožurky, Kniha Nakupujeme s rozumem, vaříme s chutí, přístup do programu Sebekoučink na 3 měsíce, záznamové archy a další praktické pomůcky pro práci s klienty.


Kdo vás školením provede?

Ing. Lenka Vymlátilová

 

Lenka vystudovala obor Chemie a technologie potravin na VUT v Brně. Absolvovala řadu výživových i psychologických kurzů.

Pracovala v soukromé analytické laboratoři, kde zkoumala toxické látky ve vodách a v potravinách a na Mendelově univerzitě v Brně, kde pracovala v laboratoři a podílela se na výuce předmětů Toxikologie potravin, Mikrobiologie potravin a Funkční potraviny. Od roku

2009 je lektorkou kurzů zdravého hubnutí a od roku 2018 pracuje pro společnost STOB, má výživovou poradnu v Brně a organizuje kurzy nordic walking.

Lenka vám předá především své bohaté, praktické zkušenosti a dozvíte se, jak učit výživu zábavně a srozumitelně.

 

Eva Chocenská

 

Eva je nutriční terapeutka s dvacetiletou praxí a známá tím, že kromě složení stravy klade důraz na příjemné prožívání života.

Eva pracuje v Thomayerově nemocnici na pozici nutriční terapeut se zaměřením na poruchy příjmu potravy, výživu při epilepsii, redukci hmotnosti a další metabolická a interní onemocnění. Absolvovala i řadu psychologických kurzů. Od roku 2019 vede kurzy zdravého hubnutí se STOBem v Praze.

Je spoluautorkou čtyř publikací: Nutriční terapie (2011), Průvodce pacienta onkologickou léčbou (2012), Ketogenní dieta (2013) a Výživa pacientů s lymfomem (2015).


  >> Chci se na školení přihlásit <<


Pro koho je školení vhodné?

Pro všechny, kdo se zajímají o problematiku hubnutí a udržení si hmotnosti. Našich školení se nejčastěji účastní zájemci z řad lékařů, psychologů, nutričních terapeutů, poradců, cvičitelů a dalších odborníků majících vztah k této problematice.

Školení je určeno také pro naše budoucí kolegy. Máte-li chuť rozšířit tým odborníků společnosti STOB a používat naši osvědčenou metodiku, je třeba absolvovat tři třídenní školení – v psychologii, ve výživě a v metodice STOBu.

>> Kompletní informace a přihlášky na školení lektorů STOB najdete zde <<

Upozornění: Absolvováním pouze výživového školení se nestáváte automaticky lektorem společnosti STOB a nemůžete se tak prezentovat, tzn. používat logo nebo tvrzení, že jste vyškolení v metodice STOB. Naši lektoři musí absolvovat všechny tři vzdělávací bloky – v psychologii, výživě a v předání samotné metodiky.


Zvažovali jste někdy rozšířit si svoje znalosti a dovednosti právě v terapii obezity?

Neváhejte se přihlásit a něco nového se dozvědět.

Těšíme se na vás.

Hodnocení uživatelů

Pro psaní recenzí se musíte přihlásit

helenavontorcikova
Super školení plné užitečných informací, výborná podpora od lektorů i týmu STOBu. Velice užitečné materiály a tipy. Moc děkuji a těším se na další setkání.

Super školení, nabité informacemi nejen odbornými, ale i praktickými. Všem velký dík.
janakubickova
Dobrý deň, Pre mňa prínosom, nové podnety a nápady ako vylešiť svoju prácu, dialóg s klientom. Možno dlhšiu prestávku medzi doobedím a poobedím. Stihla som len krátku prechádzku. Inak zmysluplne využité volno.
Ivana S.
Školení se mi velice líbilo a ještě jednou mockrát děkuji. Hlavně děkuji Lence za její profesionální přístup, neváhala bych její služby sama využít. Program sebekoučink je také super. Děkuji.
radkadrobna
Tleskám přednášejícím, perfektně připravené prezentace, mělo to šťávu. Díky moc za určitě náročnou přípravu a za předání cenných informací.
Milada S.
s touto částí kurzu jsem byla naprosto spokojená a načerpala jsem mnoho užitečných informací.

Nejbližší plánované akce


Připojte se na pravidelné lekce, vyzkoušíte si různé druhy cvičení a cvičit můžete úplně odkudkoliv.


Připravili jsme pro vás letní webináře. Přihlásit se můžete zde.


Hubněte ONLINE, ve skupině, a přesto z pohodlí domova! Za pomoci osvědčené metodiky.


Trápíte se dokola s hubnutím a přibíráním? Zkuste to tentokrát jinak. Přihlaste se do kurzu v Praze!