Co dělat, když se váhové úbytky zastaví - pracovní minikonference


Průměrné hodnocení: 3.75
Hodnotili: 4 uživatelé
Upřesnění místa:
Charvátův sál, III. interní kliniky VFN
U Nemocnice 1
Praha 2 120 00
Zobrazit na mapě

Lektor:
Iva Málková

Termín: 21.02.2016

Cena: 550 Kč

Co dělat, když se váhové úbytky zastaví - pracovní minikonference již skončil a nelze jej tedy objednat

Termíny kurzu

DenČasDatum
Neděle09:00 - 12:3021.02.2016

Každému z nás je dána do vínku nějaká genetická výbava - přirozená váha, rychlost bazálního metabolismu, množství tuku apod. Na každém z nás ale je, kam to svým životním stylem dovede.

Jaký je optimální způsob redukce váhy, pokud mám kila navíc?

Základem úspěchu je snížit množství přijímané energie. Dále se ale dá diskutovat o dalších faktorech - zejména skladbě jídelníčku, pohybu a dalších, kde už se názory často liší (frekvence jídla, glykemický index apod).

Co dělat, když se váhové úbytky zastaví?

Někdy se stane, že hubnoucí po zhubnutí cca deseti či více procent své váhy má ještě váhu v pásmu nadváhy či obezity a rád by v hubnutí pokračoval. Nedaří se mu hubnout ani při optimální pohybové aktivitě i vyváženém jídelníčku o relativně nízké energetické hodnotě. Co s tím?


Jak postupovat dále?

  • Může jít při redukci váhy pod bazální metabolismus?  
  • Je zúspornění metabolismu při nízkém příjmu fakt nebo to není tak dramatické?  
  • Má používat proteinové diety nebo se spíše zaměřit na sestavení nízkokalorického jídelníčku bohatého na bílkoviny z běžných potravin? Nebo to zkombinovat?
  • Má se nutit do nadměrné pohybové aktivity?
  • Má se smířit se svým tělem a neprohubnout život?
  • Má se naučit mít se rád i s kily navíc?

Na tyto otázky asi neexistuje jednoznačná odpověď, ale přijďte si poslechnout názory z úst několika odborníků a mimo to se podělit i o vlastní zkušenosti v navazující diskusi.


O čem bude mluvit Petra Šrámková

MUDr. Petra Šrámková vystudovala 2. LF Univerzity Karlovy. V současné době se věnuje jako internista obézním pacientům na OBklinice. Je členkou výboru Obezitologické společnosti a členkou České chirurgické společnosti - bariatrické sekce.

Na semináři bude hovořit o bazálním metabolismu, vývoji hmotnosti a její efektivní redukci (kolik je možné/potřebné zhubnout). Svoji přednášku doplní o 2 edukativní videa, která řeší oblast hubnutí, a to "Je načase zatočit s obezitou" 1. pro pacienty a 2. pro lékaře. A samozřejmě ráda zodpoví vaše dotazy. 

O čem bude mluvit Tamara Starnovská

Mgr. Tamara Starnovská je nutriční terapeutkou Thomayerovy nemocnice v Praze se specializací v oborech: poruchy výživy a výměny látek a management ve zdravotnictví. Je...

... více


Hodnocení uživatelů

Pro psaní recenzí se musíte přihlásit

Iva K.
Všechny přednášky měly zajímavý obsah. Souhlasím s názorem, že by mělo být více prostoru pro diskuze, zvláště pokud se jedná o informace, které jsou užitečné v praxi. Mrzí mě nedostatek času na poslední přednášku s paní Málkovou, její informace bych si raději poslechla než besedu o doplňcích stravy. Iva K.
Markéta H.
přednášky byly kvalitní, jen škoda, že na tu poslední nezbylo moc času, celý seminář jsem si velmi užila, Děkuji......
stritecka
přednášky byly moc pěkné, jen ne všem se dařilo úplně udržet čas :). paní doktorka Šrámková občas některé informace úplně nerozváděla, protože ze svého pohledu to bylo naprosto jasné, ale lidi bez dostatečných znalostí pak z toho mohli být zmatení....příště ještě počítat s větší časovou dotací na diskuze - v nich bylo patrné, jak jsou některé zaběhnuté postupy používány v praxi a ne vždy jsou ideální.
Ivana T.
Otočila bych obsah,podle mého názoru a praxe byly nejdůležitější informace až na samotném konci. Zbytečně dlouhý prostor úvodního bloku, který byl spíše reklamou na kliniku.

Nejbližší plánované akce


Přihlaste se, získejte podporu a buďte při hubnutí úspěšní. 


Aktuálně: Vzhledem k vyhlášení nouzového stavu na celém území ČR a s přihlédnutím k aktuálnímu vývoji situace, PŘERUŠUJEME DO ODVOLÁNÍ všechny živé aktivity STOB (kurzy hubnutí a pohybové lekce). Děkujeme za pochopení.


Hubněte pomocí osvědčené metodiky STOBu i online! Pouze nyní navíc získáte k online kurzu i program Sebekoučink ZDARMA.