Kouření je návyk, který je fyziologicky zapsán v těle kuřáka a není proto jednoduché s kouřením ze dne na den přestat. STOB ve spolupráci s prvotřídní odbornicí MUDr. Evou Králíkovou, CSc. vytvořil metodiku skupinových kurzů odvykání kouření, které systematicky vedou kuřáky k zanechání kouření, a to s benefitem nepřibrat žádná kila navíc. Ano, i obava z kil navíc, především u žen, je při rozhodování o zanechání kouření pádný argument, který v rozhodnutí může  bránit. Skupinový kurz STOBaKO úspěšně kombinuje tyto dva faktory a pomáhá účastníkům zvládnout jak kouření, tak i kila navíc.

"STOB reaguje i na aktuální dění, které nyní vyvstalo ohledně zákazu kouření v továrně ArcelorMittal Ostrava. Jedná se o kontroverzní téma, kdy je na jedné straně kouření svobodnou volbou každého z nás a zákaz může být chápán jako omezení této svobody, ale na druhou stranu je určitě v pořádku podporovat správné životní návyky celé společnosti a počty kuřáků co nejvíce snižovat. Velice důležité v tomto případě bylo, že se nejednalo o zákaz ze dne na den, ale celý proces byl Ostravskou firmou dlouho dopředu komunikován a všem zaměstnancům byla nabídnuta odvykací kúra pod dohledem lékaře. Každý měl možnost přestat kouřit a udělat tak něco pro své zdraví."

Společnost STOB má k tomuto řešení kladný vztah a podobnými kroky se snaží pomoci lidem měnit návyky, a to nejen ve vztahu k výživě a pohybu, ale pomáhá také lidem přestat kouřit. Dlouhodobá spolupráce, motivace skupiny a postupné kroky ve změně návyků jsou tou správnou cestou.

STOB na podzim tohoto roku pořádá za podpory Magistrátu hlavního města Prahy kurz STOBaKO, který má za cíl pomoct vám přestat kouřit s cílem nepřibrat. Přijďte se podívat na první hodinu ZDARMA, která se uskuteční 22. 9. 2015 od 18:00 hod. v ulici Sázavská (v ZŠ Sázavská). Více o kurzu a nezávazné přihlášení přímo zde.

Zanecháním kouření prospějete nejenom sobě, ale i vaší peněžence. Přijďte to zkusit na náš kurz.

Na odvážné se těší celý tým STOBu.

Autor: Ing. Martin Pávek