Školení lektorů v kognitivně behaviorálním přístupu k terapii obezity


Průměrné hodnocení: 4.77
Hodnotilo: 13 uživatelů
Upřesnění místa:
Thomayerova nemocnice, pavilon A1 (nachází se hned u vchodu po levé straně)
Vídeňská 800
Praha 140 00
Zobrazit na mapě

Lektor:
Iva Málková

Termín: 22.02.2019 - 24.02.2019

Cena: 5750 Kč

Kurz je již obsazen. Můžete se přihlásit jako náhradník.
Přihlásit se jako náhradník


Termíny kurzu

DenČasDatum
Pátek10:00 - 18:0022.02.2019

 

Chcete opravdu komplexně a efektivně pomáhat svým klientům při redukci tělesné hmotnosti?

Máte nutriční znalosti, ale chybí vám ty neméně důležité, psychologické?

Chcete se stát součástí týmu společnosti STOB?

Školení v kognitivně behaviorálním přístupu k terapii obezity bude to pravé pro vás!

Kognitivně behaviorální přístup je cenným pomocníkem při léčbě obezity, což potvrzují četné zahraniční studie i naše 30 leté zkušenosti,  respekt mnoha českých i slovenských odborníků a jejich dlouhodobá spolupráce s naší společností.  

Na školení vám předáme naši 12 týdenní metodiku pro léčbu nadváhy a obezity, kterou je možné aplikovat jak individuálně, tak i skupinově při práci s klienty.  

Skupinový způsob se ukazuje jako účinnější, neboť zde má obrovský efekt vzájemná podpora skupiny. V zahraničí je skupinová terapie velice populární, od 60. let existují kluby specializující se na skupinovou terapii, např. klub Weight Watchers v USA i dalších zemích. V České republice se skupinovou terapií začal zabývat právě STOB, a to již před více jak 25 lety, kdy probíhaly první Kurzy snižování nadváhy. Tyto kurzy jsou v mírně upravené podobě pořádány dodnes, aplikuje se v nich behaviorální psychoterapie v kombinaci s vhodnou pohybovou aktivitou. 

Více o metodice STOBu naleznete ZDE.


Proč se terapií obezity vůbec zabývat?

Obezitou a nadváhou u nás trpí několik milionů občanů. Ukazuje se, že u většiny z nich je obezita důsledkem špatného životního stylu - špatných stravovacích a pohybových návyků. Právě návyky, chování, myšlení a emoce jsou tím, co má zásadní vliv na to, že lidé přibírají. Dobrá zpráva je ta, že existuje řešení a nevhodné návyky je možné postupně nahrazovat vhodnými.

Důležitost psychologického přístupu

Problémy obézních lidí nemohou vyřešit jednorázové diety, hladovky, zázračné tablety či koktejly. Po jejich skončení se obézní většinou vracejí ke svým naučeným špatným návykům z dřívějška a váha se velmi rychle vyšplhá na původní, a často ještě vyšší hodnotu. Na obézní je nutné působit systematicky a postupně je učit správnému životnímu stylu. Nestačí ovlivňovat jen chování (stravovací a pohybové návyky), ale je třeba působit i na nevhodné emoce a postoje,...

... více


Hodnocení uživatelů

Pro psaní recenzí se musíte přihlásit

Sandra J.
Se školením jsem byla moc spokojená. Organizace školení skvělá. Paní Málková má lidský a profesionální přístup. Atmosféra po celou dobu byla skvělá, přátelská. Uvítala bych více odbornější teorie co se týká pohybu, jak to v těle funguje v průběhu pohybu, jaký je rozdíl v hubnutí obezních a běžné populace. Metodika KTB byla vysvětlena do podrobna i díky skriptům, které tuto metodiku celou popisují. Líbí se mi filozofie společnosti STOB a určitě bych široké veřejnosti doporučila navštívit různé kurzy od STOBu. Sandra J.
Tereza R.
Náplň školení i jeho organizace velmi dobře zvládnuté. Již na kurzu jsem při stručné zpětné vazbě uváděla výsledný dojem "vím, že nic nevím". Myslím, že metodika KBT a její využití pro terapii obezity byla velmi dobře nastíněna. Avšak pro hlubší proniknutí do problematiky by bylo zajisté třeba mnohem více takovýchto školení. Je mi zřejmé, že není cílem kurzu generovat odborníky na slovo vzaté v tomto psychoterapeutickém přístupu. Rovněž si uvědomuji, jak by vzrostla celkově časová i finanční náročnost, klesl zájem o kurzy, následně by bylo méně terapeutů atp... Velmi se mi líbila skrypta, která jsme dostali. Nyní je již na každém, zda a jak se jimi bude "prokousávat" či nikoliv. Ze své zkušenosti vím, že po jejich prostudování bych z nějakého dalšího worshopu či semináře dokázala více vytěžit. Jinak za sebe mohu tvrdit, že mě kurz obohatil i osobně, mimoprofesně.
Jana M.
Skvělé školení. Moc doporučuji. Jana Mouchová

Nejbližší plánované akce


Přihlaste se do kurzu hubnutí a buďte konečně úspěšní.


Přihlaste se do kurzu hubnutí a buďte konečně úspěšní.