Zdravotní cvičení SM system, bolesti zad


Průměrné hodnocení: 5
Hodnotilo: 18 uživatelů
Upřesnění místa:
ZŠ Sázavská
Sázavská 5
Praha 12000

Lektor:
Dagmar Jackson

Termín: 11.01.2018 - 31.05.2018

Cena: 2280 Kč

Zdravotní cvičení SM system, bolesti zad již skončil a nelze jej tedy objednat

Termíny kurzu

DenČasDatum
Čtvrtek17:00 - 18:0011.01.2018Každý týden

Cena zahrnuje 19 lekcí.

Cílem zdravotního cvičení není dosahování výkonu, ale zdravotní efekt a dobrý pocit z lepší kondice a ze sebe sama. Pomocí jednoduchých pomalých cviků uvolňujeme, protahujeme a posilujeme zkrácené a ochablé svaly, zbavujeme se malých bolestí na páteři a končetinách, zbavujeme se únavy.

Co je SM systém? S – stabilizace M– mobilizace Je to originální metoda MUDr. Smíška, jak léčit poruchy páteře, ale hlavně, jak jim předcházet.

SMS je cvičení:

*posilovací – posiluje svaly oslabené

*protahovací – protahuje svaly napjaté a zkrácené

*mobilizační – obnovuje kloubní pohyblivost

*stabilizační – dává tělu potřebnou pevnost, zajišťuje stabilitu v době klidu a hlavně v době pohybu (dynamická stabilizace)

*koordinační – koordinuje vzájemné postavení pohybových segmentů

*optimalizuje řízení pohybu – procvičuje pohybové stereotypy jako je chůze, běh, práce, sport

Cvičí se s dlouhým elastickým lanem (budete mít k dispozici v tělocvičně), které umožňuje rozsáhlý pohyb končetin proti malé postupně rostoucí síle, která aktivuje svalové spirály. Cvičení umožňuje posilovat a protahovat zároveň. Ke cvičení používáme také dřevěných tyčí, s jejichž pomocí důkladně rozhýbeme tělo, uvolníme oblast lopatek, hrudní a bederní části páteře.

Využití – indikace: výhřez ploténky, skolioza, bolesti ve všech částech páteře, prevence a léčba poruch velkých kloubů, kompenzace sedavého zaměstnání, kompenzace jednostranného zatížení, pro odstranění stresu, pro dobrou náladu, pro radost z pohybu. S sebou si vezměte: pohodlné oblečení a pití.

Z důvodu školních prázdnin se necvičí 8.2. 29.3. Hodnocení uživatelů

Pro psaní recenzí se musíte přihlásit

Jana V.
Cvičení je vynikající hlavně díky paní Jackson. Doporučuji!
jana.vejvodova@consultatio.cz
Díky paní Jackson vynikající! Už mám zaplaceno na další kurz. Škoda, že od června do září se necvičí. To mi bude chybět!
Hana T.
Hodnotím všemi hvězdičkami,cvičení je pestré a velmi kvalitní, zřetelná je vysoká kvalifikace cvičitelky.Hlásím se na další běh.. Hana Tůmová
Anut@seznam.Cz
Moc se mi líbila klidná a vlídná atmosféra při cvičení. Cvičení bylo výživné, lektorka úžasná, a nyní si mnohem více uvědomují, jak pracovat při cvičení s dýcháním, těžištěm i rovnováhou. Určitě se hlásím znovu.
Naděžda J.
Dáša je kvalitní cvičitelka s individuálním přístupem a vysvětlením jednotlivých prvků cvičení. Za důležité považuji, že u každého cviku klade důraz na správné dýchání. Cvičení lze zvládnout i v seniorském věku, kdy to naše záda obzvlášť potřebují.
Hana T.
Cvičení hodnotím velmi kladně,přihlásila jsem se i na jarní běh.Velmi důležitý je individuální přístup cvičitelky k jednotlivým účastníkům a dále se mně moc líbilo,že zařazuje různé prvky takže program je velmi pestrý.Hana T.
Alena K.
Moje ocenění spočívá již v tom, že jsem si objednala účast ve třetím běhu. Cvičení mi pomohlo v držení těla a rozhýbalo zatuhlé rameno. Oceňuji též individuální přístup a systematičnost.
Jana V.
Díky paní Jackson špičkový cvičení, 5 hvězdiček nestačí!

Nejbližší plánované akcePokračování úspěšné konference.