Taneční cvičení NIA


Průměrné hodnocení: 4.88
Hodnotilo: 26 uživatelů
Upřesnění místa:
ZŠ Sázavská
Sázavská 5
Praha 12000

Lektor:
Dagmar Jackson

Termín: 26.04.2018 - 31.05.2018

Cena: 720 Kč

Taneční cvičení NIA již skončil a nelze jej tedy objednat

Termíny kurzu

DenČasDatum
Čtvrtek18:00 - 19:0026.04.2018Každý týden

Cena zahrnuje 6 lekcí.

Máte chuť vyzkoušet si novou formu pohybu, která je navíc zábavná? Vyzkoušejte NIA, kardiovaskulární taneční cvičení, které kombinuje prvky taichi, taikwanda, tance a jógy. NIA představuje spojení těla a mysli s důrazem na radost z pohybu ve vlastním těle. Zábavnou a nenásilnou formou zlepšuje fyzickou kondici, svalovou sílu, koordinaci a pomáhá stabilnímu úbytku na váze. Přijďte se přesvědčit, že i fitness může být jednoduše zábavná. První hodinu si můžete vyzkoušet zdarma.

Tanec je způsob napojení se sám na sebe v té nejelementárnější formě. NIA taneční cvičení vybízí ke znovunalezení dětské hravosti a spontánnosti, zároveň však podporuje respekt k vlastnímu tělu a jeho případným fyzickým omezením. Nabízí možnost stát se sám sobě osobním trenérem a určit intenzitu pohybu - ve svém vlastním tempu a v bezbolestném rozsahu pohybu.

NIA choreografie jsou sestavené z 52 základních pohybů, které se vyskytují v různých kombinacích a v různých dynamikách, hudba při které se tančí, vytváří atmosféru. Choreografie jsou jednoduché a nejde o to si je zapamatovat, ale o to dokázat se oprostit od přílišného přemýšlení a hledat pocit dynamické lehkosti. NIA je kardiovaskulární cvičení, při kterém se zapotíte ale zároveň vše udýcháte, protože rychlejší pasáže jsou prokládané pomalejšími. Zvládnete se tak se celou hodinu hýbat a přesto budete cítit příval energie.

  • zlepšuje svalovou sílu a stabilitu
  • pomáhá redukci váhy, tvaruje tělo
  • zlepšuje flexibilitu, rozsah pohybu v kloubech
  • zvyšuje svalovou sílu
  • napomáhá koncentraci a svalové koordinaci
  • pomáhá zvládat emocionální problémy a učí radosti ze života

Lekce je vhodná pro všechny věkové kategorie. U tohoto typu cvičení se po celou dobu cvičení stojí proto není cvičení vhodné pro zájemce, kteří mají zdravotní omezení.

Z důvodu školních prázdnin se necvičí 8.2. a 29.3.

 

 

 Hodnocení uživatelů

Pro psaní recenzí se musíte přihlásit

Ivana G.
Ivana Z.
Ivana Z.
tschara
O cvičení NIA jsem nic moc nevěděla, chtěla jsem jej vyzkoušet coby novinku. Po první lekci se mi zdálo, že jsem omládla o 20 let. Ačkoliv jsem byla úplně zpocená a zadýchaná, měla jsem tolik energie! Paní Dagmar je fantastická. Strhne vás. Ano, sestavy jsou chvílemi složitější, ale nebojte se, můžete improvizovat a potom se přidat. Vřele doporučuji. Mám jedinou výtku - jedna hodina týdně je málo :-). A úplně ideální čas by byl od 17.hod.
Kateřina S.
Cvičitelka Dáša vás strhne a inspiruje svým naprosto osobitým přístupem k pohybu - vypadá to, že NIA principy má obsaženy v každé buňce svého těla. Pro méně zkušené cvičící může být zpočátku obtížné "chytit" kreace, které se velmi mění, nenacvičují se dopředu a když nemáte pohyby zažité, více se soustředíte na jejich pochopení než na užívání si pohybu vlastního těla. Atmosféra je nicméně velmi příjemná a cvičení mohu vřele doporučit.
Kateřina Z.
Úžasně příjemné hodiny, kterými proplujete, protančíte, produpete za laskavého vedení nesmírně milé a charismatické lektorky Dagmar :o) Moc děkuji, Dagmar, Vaše hodiny byly pro mne balzámem :o)
Sabina K.
Hodnotila jsem i jiná cvičení a druhy pohybu, jako na příklad NW. Jsem šťastná, že při individuálním výběru pro sebe, jsem narazila intuicí na paní Dagmar. (A ty, STOBe, víš, že i na paní Gábinu Kvítkovou a Nordic Walking.) Paní Dagmar cvičení NIA je pro mě úžasné fyzicky, ale hlavně psychicky. Pro mě je to super! Uvědomuji si ale, že se některé zájemkyně mohou cítit neosloveny tímto druhem cvičení. (Jsem bývalá pedagožka.) Tento druh cvičení je ideální pro ty, které jsou ochotny zapojit uvolnění a fantazii do pohyhů svého těla, alespoň občas. Paní Dagmar mě natolik strhla svojí upřímnou radostí z pohybu, že jsem se - snad - ale myslím, že ano, - dokázala pohybově uvolnit po 35 letech svého života. Já se na toto cvičení s paní Dagmar těším a oželela jsem jinou aktivitu v rámci STOBu. Doporučuji všem, Sabina P:S: Já jsem již přihlášená, váš zájem mě osobně již neohrozí.Držím palce, najděte se jako já.
Vilemína V.
Nejpříjemnější cvičení, kterého jsem se kdy zúčastnila. Kvůli úrazu jsem bohužel zažila jen pár lekcí, ale už se těším na další NIA na podzim!
Tereza .
Tento druh pohybu zdá se mi velmi VHODNÝM!
Ivana P.
Děkuji Dagmar za super cvičení, jen tak dál IvanaP

Nejbližší plánované akce


Přihlaste se do kurzu hubnutí a buďte úspěšní.