V rámci našeho projektu Prožij rok zdravě jsme odstartovali nový měsíc s novým tématem. A tentokrát se skutečně nezastavíme. Věnovat se totiž budeme pohybu!

Už jste asi mnohokrát slyšeli, že pohyb patří ke zdravému životnímu stylu stejně jako vyvážené stravování, jemuž jsme věnovali pozornost v předchozích měsících. Pohyb není zdaleka důležitý pouze pro naše fyzické zdraví, ale stejně jako výživa může velkou měrou pozitivně ovlivňovat i naše zdraví psychické. A z toho důvodu by měl být přirozenou součástí našeho života.

Pokud si bez pohybu nedokážete představit svůj běžný týden, dosáhli jste ideálního stavu, kterému bychom se v rámci našeho tematického měsíce měli alespoň přiblížit. Budeme pracovat na zlepšení pohybových návyků a nalezení takového typu pohybové aktivity, která vám bude přinášet radost, nebo vám alespoň nebude nepříjemná. :-) Věříme, že i ti, pro něž byla zatím vrcholem sportovní aktivity chůze do schodů v případě porouchaného výtahu, přijdou během našeho tematického měsíce na to, že pohyb neznamená trápení. Naopak! Pohyb nám může od mnoha našich trápení pomoci.

Také skutečně doufáme, že i ti, kdo s pohybem problém nemají, si v našich květnových příspěvcích naleznou to své. Například inspiraci pro zařazení úplně nové pohybové aktivity! Protože stejně jako ve stravě, ani v pohybu by neměla chybět pestrost.

Měsíc pohybu nebude však výjimečný pouze svým tématem, ale i tím, že mu z našeho pomyslného „zdravého roku“ ukrojíme o něco větší část. Pohybu se budeme věnovat celých pět týdnů, a tak budou mít všichni začátečníci dostatek času ho přivítat ve svém životě a zlepšit svou kondici. Zařazení pohybové aktivity nebude možná pro mnohé tak snadné jako například zařazení luštěnin či vlákniny do jídelníčku, ale věřte, že stačí vytrvat a budete možná až překvapení, jak veliký pozitivní dopad může mít pohyb pro vaše zdraví a psychickou pohodu. Důležité pravidlo ale zní – nepřepálit začátek

Pokud jsou vám osobně bližší témata z výživy a bojíte se, že v tomto měsíci budou zcela chybět, můžete být úplně klidní. Výživa a pohyb spolu velmi úzce souvisí, což znamená, že se správnému složení našich jídelníčků, ovšem zase z trochu jiného pohledu, budeme věnovat i celý květen.

Tak se nebojte do toho pustit společně s námi! Protože kdy jindy se pořádně rozhýbat, když ne zrovna před pro mnohé obávanou plavkovou sezónou? :-) 

Jste připraveni ke startu?