Po necelém půl roce STOB opět pořádá pravidelné školení lektorů. Za léta našeho fungování se nám podařilo vyškolit již stovky odborníků v kognitivně behaviorálním přístupu k terapii obezity. Chtěli byste se přidat do našich řad a pomáhat lidem ve zdravém hubnutí, či jen sobě a svým blízkým zkvalitnit a vylepšit životní styl? Chcete znát principy správné změny návyků, které vedou ke zhubnutí nebo zlepšení životního stylu? Pokud jste odpověděli ano, právě vám je určeno toto školení.

Jak STOB pracuje a přistupuje k problematice obezity?

Ve STOBu již přes 25 let pomáháme lidem zdravě hubnout. Pomocí metodiky založené na kognitivně behaviorální terapii (KBT) se snažíme postupně odnaučit nevhodné stravovací a pohybové návyky a nahradit je těmi správnými. Kromě chování se zaměřujeme také na nevhodné emoce a myšlenky, které jsou dost často příčinou špatných návyků. Nejsme zastánci žádných striktních diet, naopak stojíme o to, aby se lidé naučili zdravě stravovat, našli si vhodnou pohybovou aktivitu, která je bude bavit, a především aby tyto změny byly pro hubnoucího příjemné a trvale udržitelné. Více o metodice STOB najdete zde.


Kdo může být lektorem STOBu a pro koho je školení určené?

Pokud vás náš přístup zaujal a rádi byste ho uplatňovali i ve své praxi s klienty nebo pouze zdokonalili sami sebe, srdečně vás zveme na toto školení.

6. – 8. 11. 2015, Praha, Školení lektorů v kognitivně behaviorálním přístupu k terapii obezity

Školení je vhodné pro každého, kdo se při své práci setkává s lidmi, kteří se snaží zhubnout (lékaři, psychologové, nutriční terapeuti a poradci, fyzioterapeuti, lékárníci, pracovníci fitness a kosmetických center). Důležitým předpokladem je, abyste chtěli pracovat s lidmi, uměli je zaujmout a měli alespoň základní znalosti ve výživě. Ty je možné si doplnit na výživovém semináři, který se uskuteční 14 dní po tomto školení. Více najdete na odkazu níže.

Školení je určeno především mimopražským zájemcům. Případní zájemci z Prahy, prosím ozvěte se předem PhDr. Ivě Málkové na tel. 608 834 816, se kterou je možné domluvit se osobně.


Kdo se chce naučit správně stravovat a má chuť prohloubit si znalosti z výživy, může vyrazit na víkendový výživový seminář.

21. – 22. 11. 2015, Praha, Nedržte diety, jednoduše se naučte správně stravovat

Seminář je vhodný pro všechny, kteří se zajímají o výživu, ale nejsou si dosud jisti, čemu věřit a kde je v různých názorech na výživu pravda. Na školení si doplníte znalosti o potravinách, výživových doporučeních a dozvíte se, jak je uplatnit v praxi. Naučíte se, jak si sestavit vyvážený jídelníček a jak všechna doporučení praktikovat. Seminář povedou uznávaní odborníci.


Všechny výše uvedené semináře mají akreditaci ČAS.

„Vzdělávání nás baví.“ Za celý tým STOBu Martin Pávek